Jak ukoić skołatane nerwy?

W dzisiejszych czasach nietrudno o stresujące sytuacje: żyjemy szybko, musimy stawiać czoła codziennym wyzwaniom, a w dodatku wszystko na pełnych obrotach. Chcemy sprostać wielu różnym wymaganiom, zarówno w pracy, jak i w życiu osobistym, lecz często zapominamy o zapewnieniu sobie wystarczającego odpoczynku. Czujemy się zmęczeni i psychicznie, i fizycznie - jak ukoić skołatane nerwy i zrelaksować się po ciężkim dniu? Najlepiej udać się na masaż!

gniew

Masaż – wyjątkowy sposób na relaks

Choć o masażu zazwyczaj mówi się z kontekście relaksu dla ciała, jest on także polecany w przypadku osób poddanych długotrwałym stresom. Nasze zdrowie wymaga odpowiedniej higieny, zarówno fizycznej, jak i psychicznej – z jednej strony powinniśmy często uprawiać sporty, dobrze się odżywiać oraz dbać o dobrą kondycję. Z drugiej zaś niezmiernie ważne jest zachowanie równowagi i unikanie stresujących sytuacji; nawet jeśli się pojawią, dobrze jest umieć sobie z nimi radzić. Chroniczny stres, zmęczenie czy problemy osobiste mogą być bardzo niebezpieczne i nie należy ich lekceważyć! Najlepszym sposobem na zachowanie zdrowego balansu jest właśnie masaż – zdrowe, zrelaksowane ciało to i spokojny duch.

Masaż dla zdrowia i urody

Masaż wpływa zarówno na urodę, jak i zdrowie. Pomaga na wiele schorzeń kręgosłupa i  bóle mięśniowe ale i ma korzystny wpływ na defekty skórne, takie jak np. cellulit. Poprawia ukrwienie, dzięki czemu procesy metaboliczne przebiegają właściwie i lepiej docierają do poszczególnych części układu nerwowego. Z jednej strony pobudza i stymuluje przewodnictwo, z drugiej zaś relaksuje i sprawia, że można zapomnieć o całym stresie i problemach dnia codziennego. Co więcej, posiada również wpływ na psychikę człowieka – pozwala na lepsze skupienie się w pracy, pomaga rozładować stres i zniwelować zmęczenie, wzmacnia koncentrację... To najlepszy antydepresant na świecie!

Masaż DIY, czyli relaks w domowym zaciszu

Czy masaż można zafundować sobie także w własnym zakresie? Jak najbardziej – co ciekawe, można go także wykonywać codziennie jako dodatek do zwyczajowych czynności. Najlepszym zakończeniem treningu na siłowni jest rozciąganie połączone z delikatnym masażem: pomoże nam w tym sprzęt rehabilitacyjny Juventas w tym m.in. drabinki gimnastyczne Juventas, które rozluźniają mięśnie kręgosłupa, barki oraz odcinek lędźwiowy. Mięśnie rozciągają się i kurczą w spokojnym tempie, przez co relaksujemy się i pozwalamy sobie odetchnąć.