Ashwagandha - roślina, po którą warto sięgnąć

• Artykuł reklamowy •

Żyjemy w czasach, w których coraz trudniej zadbać o własny dobrostan. Jesteśmy często przemęczeni, znerwicowani, nie zawsze mamy czas na to, by krytycznie spojrzeć na własną dietę czy też ilość snu, itp. Stany lękowe oraz inne problemy psychiczne stają się udziałem coraz większej rzeszy osób. Z pewnością warto więc rozejrzeć się dookoła i poszukać takich rozwiązań, które mogą mieć pozytywny wpływ na nasze ciało oraz umysł. Coraz częściej sięgamy więc po produkty z całego świata, dzięki którym jakość naszego życia może ulec poprawie. Należy do nich z pewnością witania ospała, znana jako aswagandha, którą można nabyć poprzez Internet albo w sklepach stacjonarnych. Warto przyjrzeć się tej roślinie z bliska, bo być może jest to rozwiązanie, którego szukamy.

stres

Ahwagandha, nerwica - jak zwiększyć odporność organizmu?

Jeśli więc interesują nas prozdrowotne właściwości ashwagandhy, to koniecznie powinniśmy zapoznać się z różnymi informacjami na jej temat, np. https://zdrowie.sfd.pl/art/Zdrowie/Ashwagandha_a_nerwica_i_zaburzenia_l%C4%99kowe-a6471.html. Jest to roślina, z której od tysięcy lat korzysta się w medycynie hinduskiej, a obecnie coraz częściej jest ona wykorzystywana w alternatywnej medycynie europejskiej. Wpływa ona bardzo pozytywnie na redukcję stresu oraz stany lękowe, przeciwdziała siwieniu włosów, obniża poziom cukru we krwi, czy też wpływa na poprawę jakości nasienia u mężczyzn. Ten indyjski żeń-szeń jest naprawdę wart naszej uwagi i tak jak w przypadku żeń-szenia, produktem po który możemy sięgnąć, jest korzeń tej rośliny. Można go nabyć, np. pod postacią tabletek, np. na stronie: www.sklep.sfd.pl. Ta roślina z rodziny psiankowatych wpływa bardzo korzystnie na układ immunologiczny całego organizmu. Z pewnością warto po nią sięgnąć jak najszybciej. 

Stosowanie ashwagandhy w medycynie ajurwedyjskiej i dziś - warto po nią sięgnąć

Ashwagandha wpłynie więc na lepsze samopoczucie, zredukuje stres, obniży ciśnienie tętnicze krwi, a także obniży podatność na cukrzycę, astmę, nowotwory, itp. Skutki uboczne podczas jej używania zgodnie z zaleceniami, nie występują, a dzięki właściwościom adaptogennym ashwagandha będzie mogła zrobić dla nas naprawdę dużo dobrego. Zawarte w niej witanolidy pozytywnie wpłyną na nasz mózg, a także zmniejszą ryzyko zapadalności na raka piersi, raka płuc, czy też raka jelita grubego. Warto wspomnieć, że ashwagandha może wpływać na redukcję hormonu stresu, czyli kortyzolu. Nie ma więc wątpliwości, że ashwagandha powinna trafić do naszego domu już dziś.